Gala festiwalu Moja Przestrzeń

Piąta edycja Młodzieżowego Festiwalu Filmowego "Moja przestrzeń" za nami. Po raz kolejny organizatorom udało się stworzyć młodzieży miejsce do przedstawienia jej otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery, czy nawet telefonu komórkowego. Prace młodych filmowców, różnorodne tematycznie i zrealizowane w różnej konwencji, jednak nie ograniczyły się tylko do najbliższego otoczenia, ale poruszyły problemy globalne.

Jury Festiwalu w składzie: Adam Strzelecki - przewodniczący, Justyna Dąbrowska, Martyna Murza, Szymon Jankowski, spośród 30 filmów wyróżniło 13. W kategorii Spot społeczny "Jeszcze nie jest za późno" spośród 17 zgłoszonych wyróżniono 9 prac. Grand Prix tegorocznej edycji trafiło do Anety Siurnickiej, uczennicy Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, za niezwykły w formie i treści film "Thetrum mundi". Przyznanych zostało 5 nagród głównych głównych i 7 wyróżnień. Pełna lista nagrodzonych projektów znajduje się na stronie: facebook Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek.

Podczas festiwalu można było spotkać zawodowych twórców. - Naszym gościem był Michał Kupisz - olsztynianin, absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, którego wielką pasją jest film i fotografia. Jest reżyserem filmu „Lawendowy Wiatr”. Pan Michał opowiedział nam jak tworzył swoje filmy - relacjonuje Magdalena Rudnicka, organizator.

Festiwal został zorganizowany w ramach programu "Moja przestrzeń" we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz projektu profilaktyczno - filmowego "Moja przestrzeń" realizowanego w ramach programu Powiatu Olsztyńskiego.

DSC_7605