Freerunnerzy z Biskupca polecą do Miami!

Team Bc3Run z Biskupca jako jedyna ekipa z Polski zakwalifikował się do udziału w Cross Urban Scramble - międzynarodowych drużynowych zawodów we freerunningu! Czterech freerunnerów z Biskupca będzie rywalizowało w listopadzie na specjalnym torze w Miami w USA z 14 grupami z całego świata. Gratulujemy i życzymy powodzenia!  

_

Mateusz Kolasiński, Patryk Bomersbach, Maciek Ambroziak i Piotr Kunka - to właśnie ci zdolni mieszkańcy Biskupca będą rywalizować między 2 a 4 listopada 2012 roku z czternastoma grupami z całego świata w zawodach Cross Urban Scramble w Miami. Rywalami w prestiżowych zawodach będą m.in. ekipy z Rosji, Szwecji, Chin, Macedonii i Austrii. Występy wszystkich ekip będzie oceniać panel sędziów, składający się z członków Cirque de Soleil oraz światowej sławy freerunnerów.
Jak informują członkowie Bc3Run cała akcja związana ze staraniami o wyjazd do USA była bardzo spontaniczna. Ponad rok temu przed treningiem Mateusz Kolasiński zobaczył na Facebooku, że można zapisać grupę do wstępnego głosowania, które miało na celu przybliżyć sędziom poszczególne ekipy. Jak sam przyznaje nie wierzył w sukces, bo na liście było ok. 300 grup z całego świata.
- Po pół roku dostaliśmy wiadomość od założyciela portalu oveground.com.pl, że jesteśmy dość wysoko w głosowaniu i mamy naprawdę spore szanse - relacjonuje Mateusz.  
Bez chwili namysłu Patryk Bomersbach wraz z resztą grupy Bc3Run postanowili nagłośnić sprawę na Facebooku. Przez cały czas trwania głosowania grupa była w pierwszej trójce. W grudniu 2011 zostało wyłonionych pierwsze 10 grup które zakwalifikowały się do zawodów, jednak Bc3Run w tej 10-tce nie było.
- Powoli zaczęliśmy zapominać o całej sprawie. Skupiliśmy się wyłącznie na treningu i na innych bardzo ważnych eventach które mamy w planach na 2012 rok - mówi Mateusz.
Dokładnie 11 marca, Patryk Bomersbach został poinformowany, że grupa z Biskupca jako trzynasta poleci do USA rywalizować z innymi teamami z całego świata!
- Chcieliśmy podziękować wszystkim którzy brali udział w głosowaniu oraz tym którzy cały czas wspomagają Bc3Run - mówią członkowie teamu z Biskupca. - O postępach, na bieżąco informować będziemy na naszym oficjalnym fan page: www.facebook.com/bctrzyrun

_