Ferie zimowe w powiecie

26.01.2015
Zajęcia kulinarne, wokalne, sportowe, krawieckie, plastyczne i wiele innych atrakcji czeka na młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego podczas ferii zimowych. Te potrwają w naszym regionie od 26 stycznia do 6 lutego.
Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na półzimowisko, które z powodu remontu budynku w Gietrzwałdzie będą się odbywać w Wiejskim Domu Kultury w Biesalu. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-14.00. W programie: zajęcia plastyczne, ruchowe, teatralne, konkursy, gry interaktywne oraz dwie kilkugodzinne wycieczki.

Aktywny wypoczynek dla dzieci w wieku 6-12 lat organizuje również Biskupiecki Dom Kultury. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 89 715 26 95.

Dywity tegoroczne ferie organizują pod hasłem „Kraina Gier!”. W świetlicach i klubach wiejskich na terenie gminy dzieci w wieku 7-14 lat mogą wziąć udział w nieodpłatnych spotkaniach z kulturą, zabawą i twórczym myśleniem. W programie m.in. samodzielna budowa gry planszowej oraz mini turnieje w najbardziej popularne gry dostępne na polskim rynku. Szczegóły pod numerem telefonu 89 512 01 23.

Na różnorodność oferty nie mogą narzekać dzieci z gminy Dobre Miasto. W Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście odbędą się zarówno warsztaty garncarskie, teatralne, Akademia Młodych Naukowców i pokazy filmowe. Wstęp na seanse kosztuje 6 zł, pozostałe zajęcia są bezpłatne.

Dywity świetlice wiejskie Dobre Miasto

Dzieci ze Stawigudy i Tomaszkowa mogą liczyć na zajęcia ruchowe i turniej piłkarzyków, wyjazd na kulig (10 zł./ osoba), warsztaty plastyczno-techniczne i kulinarne. Największą atrakcją będzie wykonanie i ozdabianie babeczek. W drugim tygodniu ferii zaplanowano wyjazdy do kina, na basen, salonu zabaw oraz bal karnawałowy. Na imprezy wyjazdowe należy się zapisać w GOK lub pod numerem telefonu 89 512 69 22.
StawigudaTomaszkowo

 

W Barczewie zajęcia będą się odbywać w godzinach 10-14. Ich organizatorem jest Centrum Kultury i Promocji Gminy. W programie m.in. laboratorium dźwięków, zajęcia plastyczne, wokalne, gry i projekcje filmowe.

Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach zaprasza nie tylko w dzień. Z 28 na 29 stycznia zaplanowana została Nocka w MOK-u!
Na Gminną Bibliotekę Publiczną zawsze można liczyć. W tym roku pod hasłem "Sztuczki ze Sztuką" kryją się gry integracyjne, rękodzieło, sztuka cyrkowa, maski karnawałowe i poszukiwanie skarbu.

Jeziorany ferie z mokiem 2015-1Światki

 

Na różnorodne zajęcia mogą liczyć dzieci z gminy Jonkowo. W GOK-u oraz świetlicach wiejskich można będzie wykonać papierowe serca, zawieszki na drzwi, wziąć udział w ognisku, zajęciach ruchowych, teatralnych i kulinarnych.

Jonkowo tydzień 1Jonkowo tydzień 2

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynku zapewnia atrakcje dzieciom zainteresowanym tańcem, śpiewem, sztuka plastyczną oraz filmem. Ferie zakończą się 8 lutego wyborami Małej Miss Ferii. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i maja charakter otwarty.

Olsztynek 1 tydzieńOlsztynek 2 tydzień

Olsztynek