Dzień godności osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych, które działa przy Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach zaprasza 8 maja do hali tutejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ósmą edycję wojewódzkich obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Co roku w imprezie uczestniczy około 300 osób z domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych i niepełnosprawnych ze środowiska. To jedyna tego typu impreza o zasięgu wojewódzkim na Warmii i Mazurach. Tegoroczna odsłona przybierze charakter bajkowy - obsługa grup i wolontariusze przebiorą się za postaci z bajek. Zawodnicy będą brali udział w rywalizacjach sportowych w hali sportowej OSiR-u w Jezioranach. W trakcie przewidziano również prezentacje wokalnej grupy MALWA i grupy teatralnej ARLEKIN z DPS-u w Jezioranach.

Termin wydarzenia nie jest przypadkowy. - Impreza organizowana w Jezioranach bardzo dobrze wpisuje się w ideę obchodzonego 5 maja w Polsce Dnia godności osoby z niepełnosprawnością. Daje możliwość przełamywania stereotypów i zachęca do aktywności w sferze fizycznej i kulturalnej. To też dobra chwila, by okazać życzliwość i otwartość. Korzystając z tej okazji, w imieniu swoim i Zarządu Powiatu wszystkim osobom borykającym się z problemem niepełnosprawności życzę zdrowia, spełnienia marzeń i sił w przezwyciężaniu przeszkód dnia codziennego - mówi Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

Samorząd Powiatu Olsztyńskiego dofinansowuje imprezę w ramach wsparcia organizacji pozarządowych biorących udział w Otwartym Konkursie Ofert.

(Wykorzystane zdjęcie pochodzi z poprzednich edycji imprezy).