Dwie drogi powiatowe w gminach Biskupiec i Purda do remontu

Fot. Monika Nowakowska

Powiat Olsztyński będzie realizować kolejne ważne dwie inwestycje drogowe na terenie powiatu olsztyńskiego. W piątek zostały podpisane umowy z firmami, które je zrealizują. A chodzi o przebudowę drogi powiatowej nr 1463N od Klebarka Wielkiego do skrzyżowania z DK53 w Klewkach oraz rozbudowę drogi powiatowej nr 1509N na odcinku Borki Wielkie-Kobułty wraz z budową chodnika.

Pierwszą wyremontuje Strabag Sp. z o.o., drogowcy mają na to 200 dni. Drugą w ciągu dwóch lat Torhamer Sp. z o.o.

- To drogi z historią, przez lata oczekiwane przez mieszkańców. Pozyskaliśmy na nie środki i możemy zacząć realizację tych dwóch zadań – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Cieszę się, że firmy, które stanęły do przetargu, zadeklarowały takie oferty, które nie przekraczały puli naszych środków finansowych. Głęboko wierzymy jako zarząd, że w trakcie realizacji inwestycji nie wystąpią niespodziewane roboty. Sądzę, że wszystko to, co jest do zrobienia, jest zawarte w kosztorysie. Bardzo dziękuję pani wójt Purdy Teresie Chrostowskiej i panu burmistrzowi Biskupca Kamilowi Kozłowskiemu oraz obu samorządom za współfinansowanie tych inwestycji, bo bez tej współpracy między Gminami i Powiatem nie moglibyśmy tylu zadań w tej kadencji zrealizować. Cieszę się, że te drogi będą wyremontowane i liczę na to, że kierowcy uzyskają nową jakość, jeżdżąc po odnowionych trasach. Oczywiście tych dróg mamy więcej do zrobienia. Powiat ma 858 km dróg, a do tej pory zrealizował 220 km. Liczymy na kolejne drogowe programy rządowe, przygotowujemy się do tego dokumentacyjnie. A w nich najważniejsze jest to, by to dofinansowanie nie spadło poniżej 80 proc. Wówczas będziemy realizować dalsze inwestycje.

mn

Fot. Monika Nowakowska