Dwa loty nad świętą Warmią zlicytowane

24.02.2021
Prawie 18 tys. złotych zebrano podczas tegorocznej 23. Wenty Dobroczynnej organizowanej przez Akcję Katolicką Diecezji Warmińskiej. Ponad 15 tys. złotych trafi do Domu Dziennego Pobytu Dziecka „Arka” w Olsztynie. Pieniądze te pozwolą sfinansować m.in. zajęcia z psychologiem i pedagogiem dla dzieci.

Szczególnym zainteresowaniem wśród licytujących cieszył się lot samolotem dla trzech osób Szlakiem Świętej Warmii. To dar Andrzeja Abako, starosty olsztyńskiego. Po zaciętej walce został on zlicytowany za 2600 złotych. Była też mała niespodzianka. Starosta Andrzej Abako postanowił przekazać dodatkowy przelot także osobie, która zaoferowała drugą z kolei najwyższą kwotę w trakcie licytacji. 2550 zł, bo taka suma została zaoferowana, zasili zbiórkę, podczas której zbierane są datki na leczenie chorej dziewczynki z naszego regionu.

- Od wielu lat współuczestniczymy w tworzeniu tego dzieła, jakim są wenty dobroczynne. W tym roku wpadliśmy na taki pomysł, by podarować wycieczkę, podczas której będzie można zobaczyć warmińską ziemię z lotu ptaka. Przy okazji to promocja produktu, jakim jest Szlak Świętej Warmii, z którym próbujemy się przebić przez dwuczłonową nazwę naszego województwa. O ile nasz region jest znany z hasła "Mazury – cud natury", to Warmia jest tak troszeczkę zapomniana, a jest to przecież przepiękny region zarówno turystycznie, jak i pod względem przyrodniczym. Obserwowałem wentę i czekałem na finał licytacji.  Dziękuję darczyńcom. Szlachetny cel jest tu najważniejszy - mówi starosta Andrzej Abako.

Relacje w mediach:

TVP 3 Olsztyn - film

Gazeta Olsztyńska – film

Olsztyn24.com - zdjęcia i film

Posłaniec Warmiński - relacja