Drugie Warmińskie Biegi Przełajowe w Raszągu

Około 1200 młodych biegaczek i biegaczy z całego regionu spodziewają się_ organizatorzy II Warmińskich Biegów Przełajowych w Raszągu w gminie Biskupiec. Zawody odbędą się w sobotę 18 września. Olsztyńskie starostwo dofinansowało sportową imprezę.

Biegi to najtańsza i jedna z najatrakcyjniejszych form rekreacji. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy II Warmińskich Biegów Przełajowych, które odbędą się w sobotę 18 września w Raszągu w gminie Biskupiec.
- Biegi w Raszągu to także znakomita okazja do wyłonienie najlepszych biegaczy środowisk wiejskich i małomiasteczkowych województwa warmińsko-mazurskiego oraz powiatu olsztyńskiego - mówi Dariusz Marchlewski, główny organizator zawodów. - Swój udział w  tegorocznej edycji zapowiedziało od 1000 do 1200 uczestników z całego regionu.
Na liście zgłoszeniowej są dziewczęta i chłopcy od IV klasy podstawówki do III klasy gimnazjum z takich miejscowości, jak: Prostki, Olecko, Gołdap, Mikołajki, Biskupiec, Braniewo, Bartoszyce, Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Kolno, Barczewo, Jeziorany, Dywity czy Tuławki. Młodzi zawodnicy wezmą udział w 10. biegach na różnych dystansach. W 11 biegu wystartują VIPy, sponsorzy, nauczyciele i trenerzy. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na dyplomy, posiłek i herbatę. Najlepsi w poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zapowiadają się wspaniałe zawody, tym bardziej, że trasy w Raszągu są urozmaicone, a przed metą na zawodników czeka tzw. „górka prawdy".
- Zapraszam wszystkich kibiców do Rasząga - zachęca Dariusz Marchlewski.
Przełaje w Raszągu dofinansowało Starostwo Powiatowe w Olsztynie.