Drogowcy zapewniają – jesteśmy przygotowani do zimy!

Za nami pierwsze przymrozki i opady śniegu, które uaktywniły służby drogowe. Nasi drogowcy z Powiatowej Służby Drogowej w gotowości czekają na kolejne ataki zimy. Są przygotowani do walki z warunkami atmosferycznymi, które mogą utrudniać poruszanie się po drogach powiatu olsztyńskiego.

- W swoim zarządzie mamy prawie 851 km dróg, z czego 671 są to drogi o nawierzchni bitumicznej i utwardzonej, natomiast 180 to drogi o nawierzchni gruntowej. Mamy też około 45 km chodników – informuje Michał Sypko, kierownik działu utrzymania dróg PSD w Olsztynie. – Ponad 50 km dróg przekazaliśmy w utrzymanie gminom Biskupiec, Jeziorany, Gietrzwałd, Kolno i Powiatowi Szczycieńskiemu. Nasza Powiatowa Służba Drogowa nie ma swoich magazynów, nie mniej jednak do końca grudnia zakontraktujemy dostawy na 860 ton materiałów do zimowego utrzymania dróg, czyli mieszanek piasku z solą, soli drogowej i samego piasku. Będziemy obserwować warunki pogodowe i się starać, żeby zapewnić bezpieczeństwo poruszania się po drogach powiatowych.

A na nie będą wyjeżdżać pługi, piaskarki, zgarniacze, pługopiaskarki. Prace mają przebiegać w zależności od warunków pogodowych. Jezdnie będą utrzymywane zgodnie ze standardem określonym dla danej drogi. O nieprzejezdnych drogach można informować pracowników PSD.

KONTAKT:

    • Obwód Drogowy nr 1 w Olsztynku, tel. 89 519-19-00

GMINY: Olsztynek, Purda, Stawiguda, Gietrzwałd.

    • Obwód Drogowy nr 2 w Barczewie, tel. 89 514-86-56

GMINY: Barczewo, Biskupiec, Jeziorany, Kolno.

    • Drogowy nr 3 w Dobrym Mieście, tel. 89 616-12-59

GMINY: Dobre Miasto, Świątki, Jonkowo, Dywity.

 

Fot. Pixabay