Drogie Panie, czas na badanie!

31.05.2022
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. Nie trzeba mieć skierowania lekarskiego. Wystarczy się zarejestrować!

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowościach:

  • Biskupiec – 6 czerwca w godzinach od 10 do 17 pod Amfiteatrem Miejskim, ul. Niepodległości,

  • Dobre Miasto – 7 czerwca w godzinach od 8.30 do 11 obok Basenu „Na Fali”, ul. Garnizonowa 20,

  • Dywity – 7 czerwca w godzinach od 14 do 16 przy Urzędzie Gminy, parking przy Stodole, ul. Olsztyńska 32,

  • Olsztynek – 10 czerwca w godzinach od 8.30 do 11 przy Ośrodku Zdrowia, ul. F. Chopina 11.


W badaniach mogą uczestniczyć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także te, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry, córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

By wziąć udział w badaniu, należy wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.