Droga przez Bartąg bez utrudnień

Zakończyła się przebudowa prawie dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej pomiędzy Bartągiem, a drogą krajową 51. Remont tej trasy był rozłożony na dwa etapy. Pierwszy wykonano w 2012 r., teraz drogowcy zakończyli drugi etap. Tym samym cała droga jest już w doskonałym stanie. A korzystają z niej nie tylko mieszkańcy powiatu, ale również Olsztyna.

Drogowcy wymienili i poszerzyli nawierzchnię, wykonali nowe pobocza i zjazdy do posesji. Dodatkowo utwardzili pobocze od ul. Złotej w Olsztynie w kierunku ronda w Bartągu.
Przebudowa drogi była możliwa dzięki współpracy Powiatu Olsztyńskiego z gminą Olsztyn. Koszt budowy – dwa miliony złotych, oba samorządy sfinansowały po połowie.
- Z całą pewnością inwestycja przyczyni się do poprawy komunikacji nie tylko mieszkańców powiatu, ale również i Olsztyna – mówi starosta olsztyński, Mirosław Pampuch.
Wyremontowany pierwszy odcinek napawał mieszkańców radością, jednak czekali oni na dokończenie inwestycji.
- Teraz mamy porządną drogę! – chwali sołtys Bartąga, Michał Rozak. – Jest to dla nas newralgiczna trasa, dlatego jestem bardzo zadowolony z ukończenia inwestycji.
Mieszkańcy Bartąga, okolicznych miejscowości i podolsztyńskich osiedli codziennie pokonują trasę jadąc do Olsztyna do pracy i szkoły.
- Podeszliśmy do przebudowy drogi kompleksowo – mówi Krystyna Plocek, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie, odpowiedzialnej za realizację zadania. – Zostały położone trzy warstwy nawierzchni, wykonane podwójne pobocza, przy okazji odtworzone zostały rowy i zrobione nowe przepusty, a także odwodnienie drogi – wymienia dyrektor.

To nie koniec dobrych wieści związanych z przebudową dróg w powiecie olsztyńskim. Trwają prace przy ul. Jemiołowskiej w Olsztynku. Za prawie milion złotych drogowcy wymieniają nawierzchnię do wiaduktu i kładą chodnik. W przyszłym roku zostanie zrealizowany drugi etap inwestycji, czyli odnowa nawierzchni od wiaduktu do miejscowości Jemiołowo. W miejscowości Podleśna także praca wre. Już widać nowy chodnik, a do końca listopada drogowcy ułożą nawierzchnię na trasie Podleśna-Jesionowo. Koszty – 2,6 mln rozłożą po połowie Powiat Olsztyński i gmina Dobre Miasto. Kończy się również przebudowa dziesięciokilometrowego odcinka drogi Jonkowo-Świątki. Drogowcy wykonują tam ostatnie poprawki. Nowa droga powstała dzięki współpracy Powiatu Olsztyńskiego z gminami Świątki i Jonkowo.

Przebudowana droga od miejscowości Bartąg do DK 51

DSC01521DSC01512DSC01513DSC01516

Trwają także prace przy ul. Jemiołowskiej w Olsztynku i na trasie Podleśna-Jesionowo

ul. JemiołowskaJemiołowskaPodleśna-JesionowoPodleśna-Jes.