Dokonanie zmian w ewidencji klubów sportowych/uczniowskich klubów sportowych prowadzonej przez Starostę Olsztyńskiego

Klub sportowy/ uczniowski klub sportowy (zwany dalej klubem sportowym) wpisany do ewidencji, w terminie 14 dni od dnia zmiany danych (nazwy, siedziby oraz adresu klubu sportowego; składu zarządu i organu kontroli wewnętrznej; zmiany statutu; osób upoważnionych do zaciągania zobowiązań majątkowych; celu działania; terenu działania) składa wniosek do organu ewidencyjnego o dokonanie zmian w ewidencji wraz z odpowiednimi dokumentami.

Załatw sprawę podczas wizyty w urzędzie

Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej

I piętro, pokój 105

telefon 89 521 05 36, 89 523 28 80

Przyjmuje interesantów w godzinach 7:00-15:00

• wniosek o dokonanie zmian w ewidencji klubu sportowego wraz z:
  • protokołem z walnego zebrania wraz z podjętymi zgodnie ze statutem uchwałami w sprawie dokonanych zmianach;
  • listą obecności z podpisami uczestników walnego zebrania;
  • w przypadku zmiany statutu – jednolity tekst statutu zawierający dokonane zmiany, podpisany przez Zarząd/ osoby uprawnione zgodnie ze Statutem;
  • w przypadku zmiany adresu- oświadczenie właściciela lokalu lub inny dokument potwierdzający prawo do korzystania z lokalu (wzór oświadczenia w załączeniu do niniejszej informacji),
  • dokument potwierdzający zwołanie Walnego Zebrania Członków zgodnie ze statutem Klubu;
  • Potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej od wydania decyzji — nie dotyczy uczniowskiego klubu sportowego
Ważne informacje
  • Wpisu zmian danych klubu sportowego w ewidencji dokonuje się w trybie decyzji administracyjnej.
  • Należy zwrócić uwagę, aby wniosek podpisany był przez osoby uprawnione zgodnie ze Statutem Klubu.
  • Dokumenty można składać pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Plac Bema 5, 10-516 Olsztyn, przez elektroniczną skrzynkę ePUAP (posiadając możliwość podpisu elektronicznego kwalifikowanego) lub osobiście na Stanowisku Pracy do Spraw Obsługi Interesantów. Składane dokumenty powinny być oryginalne, podpisane oraz czytelne. Ewentualne poprawki – skreślenia poprzedniej treści, powinny być podpisane przez uprawnione osoby.
Opłaty

Kluby sportowe: opłatę skarbową w wysokości 10 zł za wydanie decyzji wpisu zmian do ewidencji należy uiścić na rachunek bankowy Urzędu Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II nr 1, 10-101 Olsztyn – Wydział Podatków i Opłat 09 1030 1508 0000 0008 2310 0003 (Bank Handlowy S.A.)

Uczniowskie Kluby Sportowe: zwolnione z opłaty skarbowej.

Termin i sposób załatwienia sprawy
  • Starosta Olsztyński wydaje decyzję zgodnie z art. 35 Kodeksu postępowania administracyjnego bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu 1 miesiąca od dnia wpływu wniosku, a w sprawie szczególnie skomplikowanej w ciągu 2 miesięcy.
  • W przypadku błędnych danych podanych we wniosku/niekompletności złożonych dokumentów klub sportowy wzywany jest do poprawienia/uzupełnienia dokumentów w wyznaczonym terminie.
  • Decyzja przesyłana jest na adres klubu sportowego wskazany we wniosku lub może zostać odebrana osobiście przez osobę upoważnioną.
Tryb odwoławczy

Od decyzji wpisu zmian danych w ewidencji kubów sportowych przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie, za pośrednictwem Starosty Olsztyńskiego, w terminie 14 dni od dnia doręczenia.