Dobry start dla przyszłych logistyków z Olsztynka

15.07.2022

Organizacja praktyk zawodowych, staży oraz wizyt studyjnych uczniów i nauczycieli u pracodawcy, udział przedstawicieli pracodawcy w prowadzeniu zajęć z zakresu kształcenia branżowego w szkole – to założenia podpisanego w olsztyneckim zamku porozumienia pomiędzy Jeronimo Martins Polska S.A. a Zespołem Szkół im. K.C. Mrongowiusza w Olsztynku.

Sieć Biedronka rozwija swój system logistyczny budując kolejny, siedemnasty magazyn na terenie Polski. Najnowsze centrum dystrybucyjne powstaje w Stawigudzie, w powiecie olsztyńskim. Obiekt ten będzie znaczącym wsparciem dla rynku pracy w regionie.

To także furtka do efektywnego kształcenia młodych kadr, wpisujących się kwalifikacjami w aktualne potrzeby rynku pracy. Temu ma służyć współpraca przedsiębiorstwa Jeronimo Martins z Zespołem Szkół w Olsztynku. W olsztyneckim zamku zostało podpisane porozumienie w sprawie utworzenia nowego kierunku kształcenia w zawodzie technik logistyk i magazynier logistyk. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Olsztyńskiego jako organu prowadzącego: Andrzej Abako – starosta olsztyński i Barbara Guga – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie, a także Ewa Orłowska – dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku oraz przedstawiciele firmy Jeronimo Martins Polska S.A.:Agnieszka Sokołowska – dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej, EB i programów wsparcia i Agnieszka Ganclerz – młodszy menadżer ds. budowania wizerunku pracodawcy.

- Jestem przekonany, że taki rodzaj współpracy przyniesie korzyść obu stronom porozumienia. Nasza młodzież będzie miała możliwość zdobywać doświadczenie w nowoczesnym przedsiębiorstwie, w profesjonalnych warunkach, a później znaleźć pracę. To, że nasze powiatowe szkoły cały czas się rozwijają, odpowiadając na aktualne zapotrzebowanie rynkowe, jest dużym atutem. Zachęcam młodzież z powiatu i z Olsztyna do nauki i zdobywania w nich atrakcyjnych zawodów – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

- Nasza współpraca z Jeronimo Martens S.A. w praktyce ruszy wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Od 1 września 2022 roku w zawodzie technik logistyk kształcić będziemy 20 kandydatów. To dobry start dla przyszłych logistyków – ocenia dyrektor Ewa Orłowska.