Dobromiejski Jarmark Bożonarodzeniowy

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w niedzielę 10 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia sprzyjają wspólnym spotkaniom, kolędowaniu i przygotowywaniu ozdób. W scenerii Baszty Bocianiej rozlegną się świąteczne dźwięki zespołów: Bandadana, Lelija, Pasja, Solistek, Kolosoczok, Świątecznej Kapeli. Na dobromiejskim jarmarku  poznamy zwyczaje i tradycje w nastrojowym, zabytkowym otoczeniu kamienic. Najmłodszych przywitają bałwanek Olaf oraz kot Tom, którzy wręczą wszystkim gościom życzenia bożonarodzeniowe ze smacznymi piernikami, a na odważnych będzie czekać karuzela wenecka. W dobromiejskiej fotobudce zrobić będzie można pamiątkowe zdjęcie oraz nauczyć się przyrządzać ciepłe lody.

"O Mikołaju i zimowych skrzatach" to spektakl przepleciony konkursami i zabawami dla dzieci. W niezwykłej teatralnej aurze i pięknej scenografii uczestnicy zdobywają sprawność skrzata, uczą się gwiazdkowego tańca i poznają tajniki pracy Mikołaja.

Dobromiejski Jarmark to świetna okazja do prezentacji rękodzieła oraz produktów spożywczych. Do współpracy zapraszani są wszyscy rękodzielnicy, twórcy ludowi, rzemieślnicy, szkoły, stowarzyszenia i grupy twórcze.

Zgłoszenia do udziału w Jarmarku po przesłaniu Karty Zgłoszenia na adres e-mail: m.brzostek@ckbdobremiasto.pl  lub pocztą do Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, ul. Górna 1a, 11-040 Dobre Miasto do 5 grudnia 2017 r.

Przedmurze w Dobrym Mieście, ul Sowińskiego - godz. 11:00.

Dobrom 10 12