Dobre Miasto odpowiada na Przystanek Woodstock

18.07.2012
Krajowa czołówka spod znaku reggae, hip hop i dancehall plus młode, gniewne zespoły z całej Polski wystąpią od 19 do 21 lipca na Dobremiastock Rebel Festival w Dobrym Mieście. Jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w regionie wspiera finansowo Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

_

Dobremiastock Rebel Festival to impreza, która zdobywa coraz szersze uznanie i wybija się na pierwszoplanowy festiwal muzyczny w regionie. Wydarzenie organizowane jest przez młodych ludzi ze stowarzyszenia Druga Strona Ognia. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19-21 lipca, a organizatorzy zaprosili do Dobrego Miasta krajową czołówkę spod znaku reggae, hip hop, rock, dancehall,
- Na scenie głównej zlokalizowanej na stadionie miejskim zagrają Indios Bravos, Abradab, Mesajah, Tabu Reggae Band, Bethel, Konopians i Jafia Namuel – wylicza Kamil Wolski ze stowarzyszenia Druga Strona Ognia. - Z kolei na scenie „rebelianckiej” w Stodole Kultury pokażą się m.in. Ramanajavah, Martwa Natura i HD. Taki zestaw zespołów powinien ściągnąć do Dobrego Miasta mnóstwo fanów dobrej muzyki i pozytywnych wibracji. 
Oprócz koncertów gwiazd w czasie Dobremiastock Rebel Festival odbędzie się także doroczny Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnej. O ciągle rosnącym prestiżu OFMA może świadczyć rekordowa liczba zespołów, które zgłosiły się do konkursu. Spośród aż 188 kapel komisja konkursowa wybrała sześciu finalistów (Bubble Chamber, Make Progress, Italian Scooters, Chilli, Dead on Time oraz & Inni).
Jak mówią organizatorzy impreza ma za zadanie oderwać „narybek naszego narodu od komputerów” i za pomocą dyskusji, muzyki oraz sportu skłonić do indywidualnej odpowiedzi na pytanie, które stawiamy każdemu kto wstępuje w nasze szeregi – Czy warto interesować się światem? Podczas trwania wydarzenia organizatorzy współpracowali z wybitnymi osobistościami, które uświetniając swoją osobą debaty stawały się bodźcem do przemian. Jedną z takich osób był prezydent Lech Wałęsa. Dzięki jego obecności wielu młodych ludzi odpowiedziało twierdzącą na zadane przez nas pytanie! Dobremiastock to okazja do głębszej rozmowy, dyskusji o nas samych i o problemach życia codziennego. Jest odpowiedzą lokalną na słynny Przystanek Woodstock prowadzony przez Jurka Owsiaka, który również ciepło wypowiadał się o działalności ekipy z Dobrego Miasta. Dobremiastock to szansa na rozwój duchowy i mentalny przyprószona ciepłą muzyką, wysiłkiem fizycznym i dobrym duchem wiary i nadziei w to, że świat ciągle się zmienia – na lepsze! Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspiera finansowo ciekawy festiwal.
Szczegóły festiwalowe znajdują się pod adresem: www.dobremiastock.pl

_