Dni Rodziny i Wyścig szosowy

W niedzielę 24 maja 2015 w Świątkach odbędzie się festyn rodzinny pn. "Rodzina drogowskazem życia”. Podczas imprezy w świąteckim Parku Wiejskim odbędą się animacje, konkursy i pokazy.
Organizatorem jest Urząd Gminy w Świątkach – Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień
Instytucje i osoby zaangażowane: GOPS, Publiczne Gimnazjum w Świątkach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach, Parafia Świątki, Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach, sołectwo Świątki, OSP Świątki, świetlica wiejska Brzydowo, Fundacja DKMS Polska, GKRPA

Równolegle do obchodów Dni Rodziny w Gminie Świątki będzie przeprowadzony wyścig szosowy. Zawody rowerowe organizuje "Fundacja Ex aequo" wraz z firmą "Chimptiimng.pl" przy wsparciu Urzędu Gminy Świątki i tutejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
Wyścig "O Puchar Wójta Gminy Świątki" rozpoczyna się przy hali sportowej w Świątkach. Zawody są skierowane głównie do amatorów, którzy chcą zacząć przygodę z kolarstwem szosowym. Wyścig będzie odbywał się na dwóch dystansach 20-40km oraz 70-90km. Imprezy są wpisane do oficjalnego kalendarza Ligi Kolarskiej Masters.