Co na nas czeka w przyszłym tygodniu...

Jubileusz ważnego wydarzenia historycznego, spektakl, opowieści podróżników, inscenizacja bitwy, konferencja... To tylko niektóre z wydarzeń zaplanowanych w powiecie olsztyńskim na przyszły tydzień. Szczegóły dotyczące poszczególnych imprez można znaleźć w Kalendarzu Wydarzeń na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Już po raz 10. samorząd Powiatu Olsztyńskiego zaprasza na Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. 13 kwietnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Olsztynie przy Placu Bema 5 odbędzie się uroczystość z udziałem Ambasadora Węgier w Polsce. W programie m.in. złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową, okolicznościowe przemówienia i koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej PSM w Olsztynie.

Władze Biskupca z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszają w poniedziałek 11 kwietnia do CKTiS na spektakl "Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę" w wykonaniu aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Z kolei w sobotę 16 kwietnia odbędzie się uroczyste rozpoczęcie sezonu motocyklowego pod patronem burmistrza Biskupca.

"Bobas w bibliotece - mądre wychowanie" - pod takim tytułem w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście w środę 13 kwietnia odbędzie się spotkanie adresowane do rodziców i dzieci w wieku 2-4 lat, a już następnego dnia w czwartek, również w CKB planowane są zajęcia edukacyjne i interaktywne dla najmłodszych, inspirowane książką "Nela i tajemnice świata". Wielkim wydarzeniem w gminie będzie premiera polska spektaklu "Pół na pół - matka jest tylko jedna, czasem to o jedną za dużo..." w reżyserii Wojciecha Malajkata.

W sobotę 16 kwietnia Jeziorany zapraszają na "spotkanie z kulturą", w którego programie znajduje się czytanie teatralne "Pierwsza miłość" i rozmowa z aktorkami z serialu "Nad rozlewiskiem" - Joanną Fertacz i Ireną Telesz-Burczyk.

Na VII spotkanie KLUBU PODRÓŻNIKA, którego gościem będzie przewodnik - Urszula Bełza. Przedstawi ona najciekawsze miejsca naszego regionu, opowie co warto zobaczyć i gdzie pojechać - w czwartek 14 kwietnia zaprasza gmina Stawiguda.

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce, pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka i dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce, zaprasza na uroczystą galę podsumowującą projekt edukacyjny „Myśl Korczakiem”, która odbędzie się w poniedziałek 11 kwietnia w kinie Grunwald w Olsztynku. W sobotę natomiast od godziny 11:00 będziemy mogli zostać świadkami historycznej inscenizacji "Akcji Burza" z 1944 roku, przeprowadzonej w skansenie w Olsztynku.