Ciężki sprzęt na Osiedlu Sterowców

Na początku grudnia ciężki sprzęt pojawił się na Osiedlu Sterowców w lesie nad rzeką Wadąg w Dywitach. Ruszyła budowa największej inwestycji w historii Dywit. Wykonawcą przedsięwzięcia o wartości szacowanej na 350-400 mln zł jest olsztyński deweloper Arbet Investment Group.

W pierwszym etapie powstaną dwa wielorodzinne budynki mieszkalne, a docelowo osiedle na 4 tysiące osób. Na plac budowy wjechała pierwsza koparka, która rozpoczęła prace ziemne. Inwestor, czyli olsztyński deweloper Arbet chce wykorzystać sprzyjającą póki co aurę, na wykonanie robót ziemnych i fundamentowych. - Najpierw zbudujemy dwa wielorodzinne budynki z dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami – mówi Bożena Kowalczyk, asystent zarządu Arbet Investment Group. – Mamy już podpisane umowy z pierwszymi klientami. Szacujemy, że dwa pierwsze budynki będą gotowe w pierwszym kwartale 2017 roku.

Skala najnowszej inwestycji Arbetu jest imponująca. W ciągu 6-8 lat w lesie nad rzeką Wadąg powstanie niemal samowystarczalne osiedle z ponad 40 budynkami, mini galerią, klinika medyczną, czy stacją benzynową. Na nowym dywickim osiedlu w 1800 mieszkaniach ma znaleźć swoje miejsce około 4 tysięcy osób.
– Chcemy wybudować piękną, niemal samowystarczalną dzielnicę z zachowaniem klimatu tego zielonego miejsca ze swoją sterowcową historią. Dlatego z działki o powierzchni około 30 ha zabudowa mieszkaniowa zajmie tylko połowę, a druga połowa to będzie istniejąca zieleń i funkcje rekreacji oraz wypoczynku – zapowiada Andrzej Bogusz, prezes Arbet Investment Group.