Brydż sztuką komunikacji

Jak twierdzą znawcy tematu, brydż nie jest li tylko pasjonującą grą. To przede wszystkim sztuka komunikacji! 8 listopada dowodziły tego 23 pary, które stanęły do rywalizacji podczas IV Mistrzostw Powiatu Olsztyńskiego w Brydżu Sportowym. Turniej o Puchar StarostyOlsztyńskiego Małgorzaty Chyziak odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Klewkach.

Za organizację turnieju odpowiadał Mirosław Wilga – prekursor rozgrywek brydżowych na terenie gminy Purda. Po kilkugodzinnej rywalizacji, podczas której grały pary męskie, kobiece oraz mieszane, klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

miejsce 1 – A. Bocheński – Z. Zemanowicz

miejsce 2 – R. Kierznowski – K. Pikus

miejsce 3 – A. Daszczuk – W. Krzemieński

miejsce 4 – M. Grodzki – J. Kamiński

miejsce 5 – T. Kozłowski – T. Stopierzyński.

- Brydż sportowy to niezwykle trudna gra. Najtrudniejsza jest jednak komunikacja z partnerem, bowiem nazwa "brydż" pochodzi od angielskiego słowa "bridge", czyli most. A most jest tym, co łączy - komentował jeden z uczestników turnieju.

Faktycznie, nie jest łatwo porozumieć się z partnerem bez słów. Ci, którym owa sztuka udała się najlepiej odebrali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe z rąk Grzegorza Noska, radnego Gminy Purda.

Podczas zawodów ważną rolę odegrała nie tylko rywalizacja sportowa. O poczęstunek zadbały panie ze Stowarzyszenia Wigor oraz Rezerwat Smaków „Leśne Wrota”. Goście mogli skosztować pysznego bigosu i szarlotki. Smakołyki oraz miła atmosfera sprawiły, że niektórzy zawodnicy nie mogą się już doczekać kolejnego turnieju w Klewkach.