Bokserzy UKSW PIRS z medalem Mistrzostw Polski

Podczas XX Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie, które odbywały się od 2 do 6 października w Radomiu Tomasz Gryckiewicz, bokser UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego zdobył brązowy medal! To już czwarty medal na Mistrzostwach Polski dla klubu w ciągu dwóch lat!

_

Tegoroczne zawody odbyły się w Radomiu, w dniach 2-6 października 2012 w Hali Mosir. Wzięło w nich udział 99 zawodników z całej Polski. W mistrzostwach wzięło udział trzech zawodników UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego. Arkadiusz Wasilewski (kat. wag. 75 kg) niestety już w pierwszym pojedynku został pokonany przez Tomasza Gromadzkiego z „Kleofas” Katowice, podobnie jak Przemek Szmigiel (kat. wag. 81 kg), który przegrał z Mateuszem Kowalczykiem z „Carbo” Gliwice. Najlepiej poszło Tomaszowi Gryckiewiczowi  (kat. wag. 60 kg). W pierwszej walce wygrał z Dariuszem Rabendą z klubu „Tiger” z Tarnowa, zaś w drugiej pokonał miejscowego pięściarza Artura Tomczyka z BTS„Broń” Radom.
- W walce o srebrny medal zabrakło naszemu zawodnikowi trochę doświadczenia, przegrał on bowiem z Mateuszem Polskim z „Róża” Karlino, ten z kolei niespodziewanie wygrał ze zdecydowanym faworytem tych zawodów Dawidem Michelusem z klubu „Sokół” z Piły, zdobywając złoty medal Polski – mówi Jacek Smoliński, trener i prezes UKSW PIRS. – Brązowy medal dla Tomka jest bardzo dużym sukcesem tym bardziej, że był to jego pierwszy występ na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Cieszymy się z jego sukcesu i życzymy wytrwałości i powodzenia w kolejnych pojedynkach.
Wszyscy sympatycy boksu oraz wierni kibice będą mogli zobaczyć na żywo zmagania pięściarzy UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego podczas „Bokserskiej Bitwy o Warmię”, która odbędzie się 21 października w sali OSiR ul. Głowackiego 27. Gościem specjalnym gali ma być utytułowany pięściarz Albert „Dragon” Sosnowski.