Biblioteki nagrodzone

I już jest wszystko jasne. Znamy laureatów naszego konkursu dla miejskich, gminnych i miejsko-gminnych bibliotek publicznych z powiatu olsztyńskiego.

Minione dwa lata nie należały do łatwych, zwłaszcza dla instytucji kultury. Mimo licznych obostrzeń spowodowanych pandemią biblioteki z naszego powiatu pokazały, że są kreatywne, potrafią zorganizować przedsięwzięcia oraz inicjatywy w formie stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej na rzecz czytelnika, a przede wszystkim upowszechniać czytelnictwo. Dlatego też Powiat Olsztyński postanowił docenić starania pracowników bibliotek i zorganizował konkurs. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury po burzliwych obradach dokonało wyboru najlepszych działań w tym trudnym i ciężkim okresie.

W kategorii bibliotek miejskich I miejsce zdobyła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Liszewskiego w Biskupcu. W kategorii bibliotek gminnych jury podjęło decyzję o przyznaniu I miejsca ex aequo Gminnej Bibliotece Publicznej w Świątkach oraz Bibliotece Publicznej w Dywitach funkcjonującej w strukturze Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach. Dodatkowo wyróżniono Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynku.

- Wszystkim bibliotekarzom i pracownikom instytucji kultury serdecznie dziękuję za zaangażowanie i kreatywność oraz poszerzanie oferty kulturalno-czytelniczej wykorzystującej internet, dostępne platformy, aplikacje i serwisy społecznościowe. Uczestnikom konkursy życzę dalszych sukcesów, niepohamowanej wyobraźni i jeszcze bardziej spektakularnych działań i inicjatyw — mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Działania realizowane przez biblioteki w latach 2020 – 2021 (.doc)

 Fot. Freepik.com/senivpetro

(opis alternatywny zdjęcia: Kobieta czytająca książkę w bibliotece. Wokół niej regały z książkami)