Bezpieczne ferie, czyli czas na festyny

KMP Olsztyn

Przed nami ferie, więc to czas, by przypomnieć młodzieży szkolnej, jak mają zadbać o swoje bezpieczeństwo i swoich kolegów podczas zimowego odpoczynku. Od poniedziałku spotykają się z nimi policjanci, strażacy, medycy, leśnicy i nasi urzędnicy. Ruszył cykl festynów „Bezpieczne ferie w powiecie olsztyńskim". Jest teoria, czyli uczestnicy przypominają sobie, jak zachowywać się na stoku narciarskim, na lodowisku, na placu zabaw, na dworze czy w lesie, ale są też specjalne pokazy. Na wydarzeniu nie zabrakło też naszego mobilnego centrum bezpieczeństwa "NOL-ka". Za nami już dwa festyny – na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach (gm. Biskupiec) i na plaży nad jez. Jemiołowo w gm. Olsztynek. Organizatorzy spotkają się młodzieżą na plaży w Zalesiu nad jez. Orzyc w gm. Barczewo i na plaży w Swobodnej nad jez. Limajno w gm. Dobre Miasto.

Organizatorem festynów jest Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie - relacja z wydarzenia.