Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego

W każdym zawodzie istnieje określona ścieżka awansu zawodowego. Tak wygląda procedura uzyskania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego przez nauczycieli zatrudnionych w szkołach, szkołach artystycznych oraz placówkach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Olsztyński.

Załatw sprawę podczas wizyty w urzędzie

Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej

I piętro, pokój 101 i 103

telefon 89 521 05 06, 89 523 28 80

Przyjmuje interesantów w godzinach 7:00-15:00

Wymagane dokumenty

• Wniosek o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego — w formie dokumentu wniosek do pobrania poniżej,
  • załączniki:
  1. kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe (dyplomów, świadectw, suplementów do dyplomów) poświadczone przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem,
  2. kopia aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego wraz z uzasadnieniem poświadczona przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem,
  3. zaświadczenie dyrektora szkoły/placówki,
  4. kopia sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego poświadczona przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem,
  5. kopia oceny dorobku zawodowego za okres stażu poświadczona przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem,
  6. poświadczona kopia odpisu aktu małżeństwa w przypadku zmiany nazwiska.

Ważne Informacje

• Jeżeli wniosek o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego nie spełnia wymagań formalnych – bo są w nim braki, wówczas nauczyciel ma 14 dni na ich usunięcie. W przeciwnym razie wniosek nie zostanie rozpatrzony.
  • O terminie i miejscu przeprowadzenia egzaminu powiadamia się nauczyciela, który złożył wniosek, na co najmniej 7 dni przed datą posiedzenia komisji egzaminacyjnej.

Termin i sposób załatwienia sprawy

1. Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie postępowania egzaminacyjnego do 30 czerwca danego roku, Starosta Olsztyński wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do 31 sierpnia danego roku.
  2. Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie postępowania egzaminacyjnego do 31 października danego roku, Starosta Olsztyński wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do 31 grudnia danego roku.

Brak.

Tryb odwoławczy

Odwołanie od decyzji o nadaniu lub odmowie nadania stopnia awansu zawodowego wnosi się do Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty za pośrednictwem Starosty Olsztyńskiego w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Odwołanie od decyzji o nadaniu lub odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w przypadku szkoły artystycznej wnosi się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Starosty Olsztyńskiego w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.