Awans i pożegnanie dowódcy strażaków z Biskupca

07.01.2014
W piątek 3 stycznia władze samorządowe i strażacy pożegnają młodszego_ brygadiera Jarosława Jakubika, dotychczasowego dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu. Od nowego roku objął on funkcję zastępcy komendanta PSP w Mrągowie.

Jarosław Jakubik całe dotychczasowe życie zawodowe związany był ze strażą pożarną w Biskupcu.
- W Biskupcu przepracowałem 24 lata i na pewno jest mi z tego tytułu żal odchodzić – mówi Jarosław Jakubik, który dowódcę JRG3 w Biskupcu pełnił do 31 grudnia 2013 roku. – Z drugiej strony komendant wojewódzki PSP wyznaczył mi nowe zadania na terenie Mrągowa i powiatu mrągowskiego.
W piątek 3 stycznia z byłym już dowódcą JRG3 żegnać się będą jego dotychczasowi przełożeni, koledzy i władze samorządowe.
- Jarosław Jakubik dał się poznać jako znakomity dowódca, organizator i strażak, dzięki któremu poprawił się poziom zabezpieczenia przeciwpożarowego mieszkańców powiatu i Olsztyna – uważa Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.
Do momentu wyboru nowego dowódcy JRG3 w Biskupcu jego obowiązki będzie pełnił aspirant Dariusz Rybicki, dotychczasowy zastępca dowódcy JRG3. Jarosław Jakubik dobrze ocenia współpracę z władzami samorządowymi z terenu powiatu olsztyńskiego.
- Zawsze stała ona na wysokim poziomie – mówi były dowódca JRG3 w Biskupcu.

Fot: Paweł Krasowski ("Gazeta Olsztyńska")