Anioł w walonkach, czyli Aniołowo 2011

07.11.2011

Aż 30 twórców stanęło w szranki konkursu na „Anioła Warmińskiego"_ zorganizowanego przez stowarzyszenie Pro Cultura w Biskupcu. Prace trzynastu twórców będą promowane na kartach kalendarza „Anioły Warmińskie". Starostwo Powiatowe wsparło finansowo projekt „Aniołowo 2011". 

Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Kaczmarek, Ilona Kabelis, Iwona Janczara-Bloch miała twardy orzech do zgryzienia. Nadesłane prace prezentowały wysoki poziom artystyczny. Nie zabrakło też artystycznych żartów pełnych ironii i „puszczania oka" do odbiorców (patrz „Anioł w walonkach"!). Ostatecznie komisja wybrała prace trzynastu twórców, które będą promowane na kartach kalendarza „Anioły Warmińskie". Wszystkie „anielskie" prace zgłoszone w konkursie będzie można obejrzeć podczas wernisażu, który odbędzie się w Zespole Szkół w Biskupcu 10 grudnia 2011. Wyróżnieni twórcy:
Janusz Bieleszuk (Kromerowo), Joanna Cieślińska (Czerwonka), Tomasz Gawroński (Biskupiec), Mariusz Iljasiuk (Biskupiec), Krystyna Jurewicz (Olsztyn), Martyna Kuźma (Rzeck), Feliks Matusiewicz (Barczewo), Halina Piotrowicz (Olsztyn), Lucyna Równiak (Olsztyn), Ewa Różańska-Turonek (Biskupiec), Dorota Walter-Obrębska (Olsztynek), Paweł Włoch (Zerbuń), Anna Zawadzka-Baran (Biskupiec).
Stowarzyszenie Pro Cultura składa podziękowania dla Stowarzyszenia STOPA i dla Krzysztofa Karmazyna, dyrektora Zespołu Szkół w Biskupcu za wsparcie w organizacji konkursu. Projekt „Aniołowo 2011" jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie i Gminę Biskupiec.

_

_

_