18 WENTA DOBROCZYNNA

02.02.2016
7 lutego już po raz 18 Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej organizuje Wentę Dobroczynną, tym razem na rzecz Centrum Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Zawodowego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) w Biskupcu.

Głównymi zadaniami Koła w Biskupcu są: wspieranie rodzin z dziećmi upośledzonymi umysłowo, tworzenie ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także inicjowanie rozwiązań prawnych.

Podczas wenty licytowane będą prace podarowane przez artystów z regionu, fanty i przedmioty otrzymane od samorządowców i parlamentarzystów. Aukcję prac plastycznych i darów poprowadzi aktor Paweł Burczyk.

Największą atrakcją wieczoru będzie niewątpliwie występ Moniki Kuszyńskiej, byłej wokalistyki zespołu Varius Manx i reprezentantki Polski Konkursu Eurowizji 2015.

Patronat nad wydarzeniem sprawują starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

– Już 5 raz Powiat Olsztyński podejmuje działania na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym -  mówi Wojciech Ruciński, członek Zarządu Powiatu w Olsztynie oraz prezes Akcji Katolickiej. – Staramy się, aby koszty organizacji wenty były jak najniższe, przez co więcej środków może zostać przekazanych na rzecz potrzebujących.

Impreza odbędzie się w niedzielę 7 lutego 2016 roku o godzinie 15:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie przy ul. Kościuszki 19. Bilety nabyć można w recepcji kurii metropolitarnej przy ul. Pieniężnego 22, w siedzibie PSOUU w Biskupcu przy ul. Gdańskiej 1 oraz przed samym koncertem w Państwowej Szkole Muzycznej.

Serdecznie zapraszamyZdjęcia z konferencji prasowej