10 lat w ARESZCIE SZTUKI

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza we wtorek 26 kwietnia 2016 roku o godz. 18:00 na wernisaż prac trzydziestu artystów na wystawie kończącej obchody jubileuszu Stowarzyszenia Areszt Sztuki.
Stowarzyszenie powstało przede wszystkim, by promować regionalne przedsięwzięcia twórcze i integrować środowisko artystyczne. Zrealizowało wiele projektów, wystaw, koncertów, katalogów, od sześciu lat wydają miesięcznik Variart. Swoim udziałem wspierają wydarzenia artystyczne takie jak Jazzteaval w Dobrym Mieście, w projekcie „Ameryka, Wenecja, Ruś” (2014) dotarli z powodzeniem, ze swoją sztuką do małych miejscowości regionu.
Byli też inicjatorami wielu przedsięwzięć artystycznych o zasięgu międzynarodowym, projektów: „Kochajmy Warmię” prezentowali we Francji, Niemczech i Włoszech (2005-2007); „Kochajmy Warmię i Lejre” w Danii (2009), „Olsztyn w Wilnie” na Litwie (2009). O swojej działalności napisali "Wszędzie tam, gdzie jesteśmy, chcemy przez nasze działania przybliżać sztukę".
Bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKB w Dobrym Mieście, ul. Górna 1a.
Wystawa otwarta do 12 maja
.