Zioła naszego regionu w Stawigudzie

Gmina Stawiguda zaprasza na spotkanie informacyjne "Zioła naszego regionu", realizowane w ramach projektu "Ekologia - Informacja - Promocja dla rozwoju Turystyki w Gminie Stawiguda", które odbędzie się w dniu 30.07.2021 r. o godz. 9.00 w okrągłej sali przy hali sportowej ZS-P przy ul. Leśnej 1.

O wydarzeniu: prowadząca na początku zabierze uczestników na spacer po okolicy omawiając po drodze spotykane zioła. Zostaną opisane rośliny lecznicze, które odgrywają bardzo ważną rolę w polskiej kulturze ludowej, zioła w legendach i wierzeniach. Następnie z zebranych roślin uczestnicy będą sporządzać m. in. lecznicze napary wg tradycyjnych receptur. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jakie zioła warto zbierać, jakie mają zastosowanie w ziołolecznictwie oraz kosmetologii, a także dlaczego warto korzystać z ich dobrodziejstw.

O prowadzącej: JOANNA KULCZYK, znana zielarka olsztyńska, założycielka „Warmińskiej Zielarni”, prowadząca poradnię zielarską www.joannakulczyk.pl.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy pod nr tel. 89/5126-922 od pn. do pt. w godz. 9.00 - 15.00. Rekrutację prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Zioła