Zdrowy Powiat w Dywitach

W poniedziałek 17 sierpnia br. w ramach programu „Zdrowy Powiat Olsztyński” przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Olsztynie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Olsztynie odwiedzą Dywity. Tym samym zostanie zainaugurowany „Bezpłatny Tydzień dla Zdrowia” organizowany przez tutejszy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. W dniach 17-22 sierpnia mieszkańcy Dywit i okolicznych miejscowości będą mieli możliwość skorzystania m.in. z konsultacji alergologa, pulmonologa, logopedy, urologa i psychiatry oraz wykonać badania PSA w kierunku wczesnego wykrywania raka prostaty.
Nie zabraknie też wielu atrakcji dla dzieci.

Pierwszego dnia akcji, 17 sierpnia, zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku (18-55 lat, min. 50 kg wagi) oraz zasięgnąć informacji dotyczących profilaktycznych programów zdrowotnych realizowanych przez NFZ, dokonać pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, czy dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki dopalaczowej.

plakat Tydzień dla Zdrowia Dywity popr