Zapraszamy na „Kurlantkę 2011” do Stawigudy

11.05.2011

W sobotę 14 maja Stawiguda będzie najbardziej kolorową miejscowością w_ okolicy. Po ulicach będą krążyć grupy ubrane w ludowe stroje, a w hali sportowej przy Gimnazjum rozbrzmiewać będzie muzyka. Wszystko to za sprawą IX Warmińskiego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych „KURLANTKA 2011".

Głównym organizatorem „Kurlantki" jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie. W tym roku na scenie wystąpią aż 23 zespoły - chóry, zespoły śpiewacze, kapele ludowe z całego województwa, spoza jego granic i zespół „Kresowy Płomień" z miejscowości partnerskiej Zujuny na Litwie.
- Szacujemy, że w festiwalu weźmie udział zawrotna liczba ponad 400 wykonawców! - mówi Witold Lubowiecki, szef GOK w Stawigudzie.
Zasady przeglądu dopuszczają wszelkiego rodzaju repertuar, jednak każdy zespół musi wykonać przynajmniej jedną piosenkę warmińską, czyli „kurlantkę". Wstęp na przegląd jest wolny, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców gminy, powiatu i nie tylko. - Serdecznie zapraszamy też osoby wypoczywające na Warmii i Mazurach w tym czasie - zachęca Witold Lubowiecki. - Będzie to okazja do przyjrzenia się bliżej amatorskiej działalności muzycznej w naszym regionie, ciekawostkom, historii, muzyce i obyczajom. „Kurlantka" to jeden z najbardziej znanych przeglądów w naszym województwie i jedyny mający tak szeroką tematykę. Początek prezentacji o godzinie 11, koniec jest przewidywany na godz. 17. Starostwo Powiatowe w Olsztynie wsparło imprezę finansowo.