XIV Sesja Rady Powiatu w Olsztynie

14.05.2020
Informujemy, że 22 maja 2020 roku o godz. 1000 w sali sesyjnej nr 1 w siedzibie Powiatu Olsztyńskiego, plac Bema 5 w Olsztynie, odbędzie się XIV Sesja Rady Powiatu w Olsztynie.

Przewidywany jest następujący porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.

2. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.

3. Interpelacje i zapytania radnych.

4. Informacja o sytuacji na rynku pracy w Powiecie Olsztyńskim. Działania Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego w 2019 roku.

5. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za rok 2019 oraz wykaz potrzeb z zakresu pomocy społecznej i systemu pieczy zastępczej na rok 2020.

6. Ocena zasobów pomocy społecznej Powiatu Olsztyńskiego.

7. Realizacja budżetu Powiatu na rok 2020

8. Udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego
    - podjęcie uchwały.

9. Ustalenie wysokości opłat na rok 2020 za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających z obszaru wodnego w granicach administracyjnych Powiatu Olsztyńskiego
    - podjęcie uchwały.

10. Wprowadzenie zakazu używania jednostek pływających z silnikami spalinowymi na niektórych akwenach wodnych powiatu olsztyńskiego

11. Nadanie Statutu Szpitalowi Powiatowemu im. Jana Mikulicza w Biskupcu
    - podjęcie uchwały.

12. Przyjęcie stanowiska w sprawie 30-lecia powstania samorządu.

13. Sprawy różne i wolne wnioski.

14. Zamknięcie obrad Sesji.