X Kiermas Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach


W Bałdach (w gm. Purda) za Wrotami Warmii znajduje się Trakt Biskupi, upamiętniający głowy Kościoła Katolickiego na Warmii. W tym roku, podczas X Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu, Zabawy, zostały odsłonięte głaz i tablica poświęcone obecnemu Metropolicie Warmińskiemu abp. Józefowi Górzyńskiemu.

Imprezę uroczyście otworzył wójt gminy Purda Piotr Płoski. Wśród gości znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, wicestarosta olsztyński Andrzej Abako, radna powiatowa Teresa Chrostowska, rektor UWM Ryszard Górecki. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi ze spektaklem o historii Warmii w reż. ks. Jana Pietrzyka, Zespół Pieśni i Tańca Warmia z Olsztyna, Agata Baranowska i Kapela Jakubowa.

Na uczestników imprezy czekały stoiska lokalnych rzemieślników i producentów ekologicznej żywności. Nie zabrakło też namiotu promocyjnego Powiatu Olsztyńskiego, pod którym można było wygrać atrakcyjne nagrody w konkursie wiedzy o Warmii i powiecie. Miłośnicy turystyki mogli liczyć na darmowe mapy i foldery gmin z naszego powiatu.

Powiat Olsztyński wsparł finansowo X Kiermas w Bałdach. Relacja TVP 3 Olsztyn z wydarzenia (kliknij).