Wylicytuj lot nad Świętą Warmią!

15.02.2021

1,5-godzinny przelot samolotem nad Świętą Warmią - to dar starosty olsztyńskiego, który można wylicytować w ramach 23. Wenty Dobroczynnej organizowanej przez Akcję Katolicką Diecezji Warmińskiej. Dochód zostanie przeznaczony na rozwój Domu Dziennego Pobytu Dziecka „Arka” w Olsztynie. Zachęcamy gorąco do udziału w licytacji internetowej, która potrwa do godz. 12:00 21 lutego 2021.

Tegoroczna Wenta Dobroczynna wyjątkowo, z powodu pandemii, nie odbywa się w formie uroczystej gali w olsztyńskiej szkole muzycznej. Licytacje przeniosły się do internetu. Ofiarodawcy nie zawiedli, bo wśród darów jest wiele wartościowych i oryginalnych, m.in. ikonę podarowaną przez arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, biżuterię od pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, srebrne spinki do mankietów z napisem Niepodległa od wojewody Artura Chojeckiego. Wyjątkowy dar przekazał na licytację Andrzej Abako, starosta olsztyński. - To promesa lotniczej wyprawy turystycznej Szlakiem Świętej Warmii. Posiadacz promesy ma prawo do odbycia lotu w uzgodnionym terminie, wraz z dwiema osobami towarzyszącymi. Trasa jest bardzo malownicza, liczy około 300 km, a wiedzie z lotniska w Gryźlinach w gminie Stawiguda, przez Bałdy, Olsztyn, Świętą Lipkę, Reszel, Stoczek Klasztorny, Lidzbark Warmiński, Pieniężno, Braniewo, Frombork, Chwalęcin, Krosno, Dobre Miasto, Głotowo, Gietrzwałd, z ponownym lądowaniem w Gryźlinach. Kwota wyjściowa to 1 tys. zł, ale mam nadzieję, że przelot zostanie wylicytowany za wyższą stawkę, w końcu cel jest szczytny - mówi starosta A. Abako.

Licytacja odbywa się na Facebooku, trwa do 21 lutego do godz. 12:00. Link do strony z licytacją: 23. Wenta Dobroczynna (kliknij).

Zdjęcie kartki z opisem i grafiką trasy przelotu Szlakiem Świętej Warmii

Promesa lotniczej wyprawy turystycznej Szlakiem Świętej Warmii