Komisja Gospodarki w Gryźlinach

16.09.2019
Radni powiatowi pracujący w Komisji Gospodarki 13 września 2019 r. wzięli udział w posiedzeniu wyjazdowym. W programie znalazła się wizyta na farmie fotowoltaicznej i na lądowisku w Gryźlinach oraz na drogach powiatowych w gminach Stawiguda, Jonkowo i Świątki.

W spotkaniu wzięli także udział: Grzegorz Kołakowski - przewodniczący Rady Gminy Stawiguda oraz Radosław Nowosielski - prezes Fotowoltaiki Gryźliny Sp. z o.o., który odpowiadał na pytania radnych. Samorządowcy pytali o funkcjonowanie elektrowni, jej opłacalność i ilość produkowanej energii. Zwiedzili farmę z panelami słonecznymi oraz hangar na terenie powiatowego lądowiska. W drugiej części obrad radni skontrolowali, na jakim etapie znajdują się realizowane obecnie powiatowe inwestycje drogowe, czyli przebudowa drogi 1372N na trasie Ruś - Bartąg (inwestycja w ramach Funduszu Dróg Samorządowych), drogi 1378N jako "Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie gminy Jonkowo" oraz remonty dróg 1401N w Skolitach, 1366N w Garzewie, 1201N na odcinku Kalisty - Włodowo, 1401N w Łumpii, 1409N w Komodowie. Obejrzeli także drogę 1407N na trasie Świątki - Żardeniki, gdzie inwestycja jest planowana pod warunkiem otrzymania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych 2019. Odpowiedni wniosek został złożony. Na pytania radnych odpowiadał Dariusz Jasiński - dyrektor Powiatowej Służby Drogowej.