Wójt Gminy Gietrzwałd na Kongresie Młodego Samorządu

Marcin Sieczkowski, wójt gminy Gietrzwałd uczestniczył w II Kongresie Młodego Samorządu w Dusznikach-Zdroju. W dniach 7-10 kwietnia 2016 roku wójtowie i burmistrzowie z różnych stron Polski brali udział w konferencjach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych, dotyczących pracy samorządu.
- Kongres Młodego Samorządu, to doskonała okazja do wymiany doświadczeń – mówił Marcin Sieczkowski, wójt gminy Gietrzwałd – to także możliwość nawiązania kontaktów i współpracy oraz zainicjowania wspólnych projektów.
Na Kongres Młodego Samorządu przybyło sto osób sprawujących funkcje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z całej Polski. Uczestnicy kongresu nie mieli więcej niż po 35 lat. Wśród osób towarzyszących znalazł się, zaledwie 21-letni, radny powiatu Chojnów Grzegorz Gapski. Zebrani uczestniczyli w wykładach znanych trenerów, dziennikarzy i doświadczonych urzędników - wśród nich byli m.in. Marek Czyż, dziennikarz telewizyjny, Jolanta Neustein, Romuald Szeremietiew, były minister obrony narodowej, prof. Mariusz Jędrzejko oraz Krzysztof Brzozowski z Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju. Głównymi patronami medialnymi kongresu było Polskie Radio i Telewizja Polska a partnerem strategicznym - PKO Bank Polski.