Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w niedzielę 3 kwietnia 2016 roku na Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru - spektakl "Być jak Charlie Chaplin" w wykonaniu Mateusza Deskiewicza.
Kino Przyjaźń, Dobre Miasto ul. Olsztyńska 2 - godz. 17:00.

Ten znakomicie napisany i zagrany monodram  to brawurowa próba zmierzenia się z legendą najsłynniejszego komika kina niemego, ikoną popkultury, mistrzem kina. Jego znakiem rozpoznawczym był melonik, laseczka oraz charakterystyczny wąsik i to jest pewne. Potem pojawiają się już tylko pytania i wątpliwości. Nieprzypadkowo w konkursie na sobowtórów Charlie Chaplina sam Charlie Chaplin zajął… 3 miejsce, jak mówi jedna z najsłynniejszych anegdot związanych z reżyserem filmu „Dyktator”.
„Być jak Charlie Chaplin” to wulkan energii, w którym aktor Mateusz Deskiewicz z Teatru Muzycznego w Gdyni pokazuje pełen wachlarz swych umiejętności: tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji. Zapraszany i nagradzany na festiwalach w Toruniu, Koszalinie, Wrocławiu, Olsztynie.
Przed spektaklem zostanie odczytane orędzie Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, wręczona odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dobromiejskiej animatorce kultury Elżbiecie Bilińskiej-Wołodźko.
Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur tradycyjnie przyzna tytuł „Człowiek Teatru Roku 2015”.
Przedsprzedaż biletów w cenie 10 zł w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a w godzinach 9:00 - 17:00.

Byc_jak..._nowy