Warsztaty na temat publicznego transportu zbiorowego

07.10.2015
6 października 2015 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie odbyły się bezpłatne warsztaty szkoleniowe pn. „Publiczny transport zbiorowy – prawne aspekty prawidłowej realizacji zadań ustawowych”, organizowane przez Powiat Olsztyński wspólnie ze Związkiem Powiatów Polskich. Celem szkolenia było zapoznanie się z zapisami ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, wyjaśnienie pojęć i dostarczenie wskazówek ułatwiających właściwe zrozumienie oraz zastosowanie przepisów w praktyce.

Przedstawicielem Związku Powiatów Polskich był Tadeusz Narkut, a prowadzącym warsztaty szkoleniowe Marcin Król – przedstawiciel Okręgowej Izy Radców Prawnych w Krakowie.

- Temat publicznego transportu zbiorowego jest bardzo złożony – mówi Wicestarosta Jan Żemajtys. - Wiele miast w województwie i nie tylko stanęło przed problemem dotyczącym form transportu zbiorowego. Powiat Olsztyński postawił na transport lądowy kołowy – autobusy i transport szynowy, czyli pociągi. Starostwo Powiatowe w Olsztynie, a w szczególności Wydział Komunikacji śledzi na bieżąco wszelkie zmiany w  przepisach o publicznym transporcie zbiorowym.