Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego

Powiat Olsztyński i Gmina Biskupiec serdecznie zaprasza wszystkich miłośników tradycji i dziedzictwa browarniczego w naszym regionie na 4. edycję Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego, która odbędzie się w sobotę 25 lipca w Biskupcu.

W programie imprezy m.in. pokazy warzenia piwa „na żywo” przez piwowarów domowych, degustacja piwa Warmińskich Chłopów Bosych oraz tradycyjnych warmińskich przekąsek piwnych – fafernuchów i nowolatek. Nie zabraknie też szczypty magii w postaci ziołowych mikstur i eliksirów miłosnych Babki Zielarki z Blanek.

Pomysł popularyzowania tradycji piwnych, które na Warmii sięgają setek lat wstecz, zrodził się w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Jak się okazało, idea promowania Warmii w nietypowym aspekcie historycznym, edukacyjnym, kulturalnym i kulinarnym przypadła do gustu mieszkańcom powiatu. W latach 2012-2014 festiwal odbywał się co roku w trzech miastach warmińskich, w których istnieją lub istniały browary i silne tradycje związane z dziedzictwem browarniczym – Biskupcu, Olsztynie i Braniewie. Do tej pory w imprezie wzięło udział ponad 60 tysięcy osób. W styczniu br. festiwal otrzymał certyfikat „Produkt Warmia Mazury”.

plakat WFDB 2015