Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie

17 sierpnia 2019 r. w Biesowie odbędzie się Warmińska Uczta Pierogowa. Będzie pyszne jedzenie i wspaniała zabawa. Organizację imprezy wspiera Powiat Olsztyński.

To już 13 edycja wydarzenia, którego początki to zaledwie 2 tysiące przygotowanych pierogów. Zyskująca na popularności przez smaczne, domowe jedzenie i dobrą oprawę muzyczną Uczta to obecnie ponad 40 tysięcy sprzedawanych przysmaków. Jak zwykle w miękkim i delikatnym cieście zamknięte będą tradycyjne farsze (z mięsem, kapustą, grzybami, ruskie), ale także nietypowe smaki. Fantazja gospodyń z sołectw gminy Biskupiec jest w tej materii olbrzymia, a co ważne – wszystkie pierogi to wyrób domowej roboty.

Wśród sołectw biorących udział w Uczcie zorganizowany zostanie tradycyjny już konkurs na najsmaczniejszego pieroga. Tysiąc złotych trafi do wsi, której wyrób urzeknie jurorów. Konkurs jest rzetelnym sprawdzianem jakości sprzedawanych przysmaków, bo pod uwagę brany będzie jedynie ich smak, a same pierogi muszą być identyczne z tymi wystawionymi do kupna na stoiskach.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 14.00. Tradycyjnie poprzedzi je msza św. w kościele św. Mikołaja i św. Antoniego. W programie Uczty nie zabraknie oczywiście konkursów kulinarnych z nagrodami dla publiczności, zabaw dla dzieci, a także atrakcyjnego programu artystycznego. Na scenie wystąpią: Cover Band, Boma, Samokhin Band, Bartosz Abramski i Black Jack. Muzyczna zabawa potrwa do późnej nocy.

Wjeżdżający do Biesowa samochodami powinni kierować się na wyznaczone parkingi.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Eska Olsztyn.

pierogi_plakat