Volksvagen Bus dla Zespołu Szkół Rolniczych


Przedstawiciele stowarzyszenia Caritas regionu Osnabrück 22 sierpnia przekazali na ręce starosty olsztyńskiego bus marki Volkswagen w darze dla powiatu olsztyńskiego.

To kolejna w tym roku darowizna przekazana przez naszych przyjaciół z regionu Osnabrück. Wcześniej, na początku czerwca, do szpitala w Dobrym Mieście trafiła karetka. Pozyskanie busa jest również wynikiem rozmów prowadzonych przez starostę olsztyńskiego od wiosny tego roku
z partnerami po niemieckiej stronie.

- Nasz partnerski dialog przynosi korzyści dla obu stron – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, odbierając kluczyki do pojazdu z rąk dyrektora diecezjalnego Caritasu Franza Lotha. – Nasz powiat pozyskał kolejny pojazd, który, mimo że jest używany, znajduje się w bardzo dobrym stanie technicznym. Tym razem samochód trafi do Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach, gdzie zastąpi tamtejszy, już mocno wysłużony sprzęt. W trakcie rozmów nasi partnerzy wyrazili z kolei chęć korzystania przez pacjentów z ich regionu z możliwości, jakie oferuje niedawno powstały ośrodek rehabilitacyjny w Rybakach. Właśnie takie obopólne korzyści stanowią o istocie partnerstwa między naszymi powiatami.

Podarowany samochód przeszedł w Niemczech wszystkie wymagane badania techniczne i jest w pełni sprawny. Po przerejestrowaniu, przez kolejne lata będzie wykorzystywany do bezpiecznego transportu uczniów.

DSC_0384  DSC_0391