Uczniowie z powiatu ze stypendium Premiera

16.11.2017
8 uczniów z powiatu olsztyńskiego, w tym aż 7 ze szkół prowadzonych przez samorząd Powiatu odebrało dyplom upamiętniający przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się 15 listopada w Urzędzie Wojewódzkim z udziałem Wicewojewody Warmińsko- Mazurskiego i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Warunkiem otrzymania stypendium jest otrzymanie promocji z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w swojej szkole średnią ocen lub wykazanie się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

- Bardzo się cieszę z sukcesu młodzieży z powiatu olsztyńskiego. Świetne wyniki w nauce to efekt ciężkiej pracy, talentu, silnej woli, motywacji, charakteru i dojrzałości. To też potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania w szkołach prowadzonych przez Powiat. Serdecznie gratuluję osobom wyróżnionym, ale też ich rodzicom i nauczycielom - mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

W gronie 156 stypendystów z regionu znaleźli się:

- Klaudia Kaszkiel kl. IV, Technikum w Dobrym Mieście

- Martyna Kędzierska kl. III, LO w Dobrym Mieście

- Angelika Pych kl. II, Technikum w Dobrym Mieście

- Julia Jeziorek kl. III, LO w Biskupcu

- Natalia Wabalis kl. IV, Technikum w ZS w Biskupcu

- Natalia Grabowska kl. III, I LO w Olsztynku

- Martyna Ludwikowska kl. IV, Technikum Hotelarsko-Gastronomiczne w Olsztynku

- Klaudia Makowska kl. III, LO w Barczewie.

zdj. Kuratorium Oświaty w Olsztynie