Terytorialsi wspierają seniorów w szczepieniach

25.01.2021

Żołnierze WOT pomogą seniorom w procedurze szczepień - od rejestracji do szczepionki, a także będą monitorować ich samopoczucie między szczepieniami i po pełnej procedurze. Ruszyła Infolinia wsparcia dla seniorów – 800 100 115.

Infolinia czynna jest codziennie, w godzinach 7.30 – 19.30.  Ma usprawnić proces realizacji szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.

- W brygadach wyznaczeni zostali żołnierze - koordynatorzy, którzy zaangażowani będą w realizacje szczepień w swoich rejonach. Żołnierze wesprą ich od momentu telefonicznej rejestracji poprzez dowóz do punktów szczepień wszystkich tych, którzy nie są w stanie samodzielnie opuścić mieszkania, pozostając również w stałym kontakcie z tymi osobami, będą monitorować ich samopoczucie po szczepieniu – informuje rzecznik prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej Paulina Kucińska.

Pod numerem 800 100 115, seniorzy zgłaszają prośby o pomoc w procesie rejestracji, później w dowozie na miejsce szczepień. Żołnierze wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji, koordynują pomoc w dowozie przez podmioty do tego zobowiązane (np. gminy, urzędy miast) lub w sytuacji szczególnie trudnej, sami zorganizują wojskowy transport do punktów szczepień.

Opis zdjęcia:  Żołnierze WOT pomagają seniorom w rejestracji na szczepienie. Na zdjęciu dwóch żołnierzy (kobieta - trzyma w ręku telefon  i mężczyzna) rozmawiają z seniorem, który trzyma zeszyt, trzeci żołnierz siedzi przy komputerze.

Fot. 4.W-MBOT