Teatr Niezbyt Zwyczajny

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w sobotę 13 kwietnia na spektakl "Ta, której wierzymy".

Kino Przyjaźń w Dobrym Mieście, ul. Olsztyńska 2 - godz. 18:00.

Zakręciło się, zabulgotało i powstał Teatr Niezbyt Zwyczajny - mieszanka talentów, przyjaźni, miłości do teatru i gotowości do ciężkiej pracy. Spotkaliśmy się w 2017 roku na scenie sztuki reżyserowanej przez Stephana Lefevre pt. „Spotkania niezbyt zwyczajne”. Sztuka grana była w warmińskiej wsi Kiersztanowo, w domu kultury w Bisztynku i w Jezioranach. Spragnieni kolejnej dawki tej niezwykłej magii, jaką daje nam obcowanie ze sztuką, stworzyliśmy nasz Teatr Niezbyt Zwyczajny. Pojawili się nowi członkowie grupy i nowa energia. Organizacyjnie wspiera nasze artystyczne przedsięwzięcie MOK Jeziorany z panią Angeliką Stawisińską na czele, a siódme poty na próbach wyciska z nas reżyser Stephane Lefevre – francuski hodowca owiec na Warmii. I dlatego właśnie nie może być „zwyczajnie”.

„Ta której wierzymy” – polska premiera nowoczesnej komedii napisanej przez Phillippe Caure, autora popularnych we Francji sztuk teatralnych. Widzowie przyglądają się życiu korporacyjnych avatarów. Punktem zapalnym jest ogłoszenie konkursu na trzy atrakcyjne stanowiska w firmie. Konie ruszyły, wyścig nabiera tempa…

Rezyseria - Stephane Lefevre

Obsada:
Aurelie -Renata Rudnicka
Peter - Artur Zyskowski
Andrew - Wojtek Guca
Matchieu - Maciej Klamka | Andrzej Wysokiński
Elisabeth - Joanna Nowicka-Mroz
Saskia - Magdalena Lefevre
Noemie - Sylwia Malinowska

Scenografia - Tomek Kawszyn
Kostiumy - Artur Zyskowski
Obsługa techniczna - Alexis Lefevre

Sztuka w czterech aktach:

Akt I – Orka
Wszyscy w pocie czoła pracują nad wspólnym projektem. Kolacja u szefa? Jaka kolacja?

Akt II – Ziarno
Wszyscy w pocie czoła… Kto jest kandydatem?

Akt III – Kiełkowanie
Kto tu jest rozgrywającym a kto rozgrywanym? Intryga zatacza szersze koło.

Akt IV – Żniwa
Gdzie trzech się bije… tam pojawia się precedens.

Wojciech Guca – rolnik z wyboru. Całe życie poświęcił lotnictwu. Jako kapitan dużych samolotów pasażerskich obleciał cały świat. Miłość do zwierząt i przyrody spowodowała, że porzucił swoją pasję, aby zamieszkać wraz z żoną na uboczu warmińskiej wsi. Dziś prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Miłośnik koni, żeglarstwa i gier planszowych. Do Niezbyt Zwyczajnego Teatru przyciągnęła go wspaniała grupa ludzi.

Aleksandra Guca-Consejo - uzdolniona artystka. Grafika, plastyka, rzeźba, malarstwo towarzyszą Oli każdego dnia. Przez wiele lat można ją było spotkać w sercu Paryża, gdzie powstawały jej ko - lejne prace. Obecnie wraz z mężem i ich zwierzę - tami, przeniosła się do spokojnego i malowniczego miasteczka pod Paryżem. Fanka świata Gwiezdnych Wojen. Doświadczona członkini 501 Legion Garrison Francaise, gdzie od lat reprezentuje... Ciemną Stronę Mocy. W naszym teatrze debiutuje jako tłumaczka francuskiej sztuki Philippe Caure.

Maciej Klamka - Od 8 lat rolnik, hotelarz i marketingowiec w jednym. Z wzajemnością zakochany w Warmii oraz w swojej żonie. Uwielbia czytać, śpiewać, tańczyć i recytować, a więc idealny kandydat do Koła Gospodyń Wiejskich. A ponieważ w żadnym nie znalazło się dla niego miejsce, więc realizuje się w teatrze, spełniając swoje kolejne marzenie.
Tomek Kawszyn - absolwent PWSSP w Łodzi (obecna Akademia Sztuk Pięknych) z dyplomem w pracowni tkaniny prof. Antoniego Starczewskiego. Na co dzień zajmuje się sztuką, uwielbia przebywać w fajnych miejscach. I dlatego spot - kacie go na Eko Targu w Jezioranach i w Teatrze Niezbyt Zwyczajnym, gdzie wspiera naszą grupę jako scenograf.

Magdalena Lefevre – uciekła z Warszawy do Kiersztanowa w 2014 roku, aby prowadzić spokojne wiejskie życie. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Idealnie odnajduje się w nowej życiowej roli mamy, gospodyni, ogrodniczki i owczarki. Gra w teatrze jest dla niej kontynuacją przygody ze sztuką na dwóch płaszczyznach – jako aktorki - amatorki i uzdolnionej graficzki.

Stephane Lefevre – rodowity Francuz, który swoje drugie życie odnalazł na Warmii, gdzie zajmuje się hodowlą owiec i produkcją serów farmerskich na tradycyjnych recepturach francuskich. W teatrze gra od dzieciństwa, przez wiele lat związany z teatrem w Fontainebleau, wielokrotny uczestnik Festiwalu Teatralnego w Avignon. Reżyser spektaklu „Spotkania Niezbyt Zwyczajne” wystawianego w 2017/2018 r. przez Teatr Wiejski w Kiersztanowie. Miłośnik Warmii, społecznik i rolnik pełną gębą.

Alexis Lefevre – jeszcze przez chwilę nastolatek, francusko-polski zapalony rugbista z żyłką handlowca. Już w dzieciństwie zarażony od ojca pasją do teatru. Będąc we francuskim collège'u uczestniczył w warsztatach aktorskich w teatrze Fontainebleau, z sukcesami na licznych festiwalach teatralnych. Po przeprowadzce do Polski w 2014r. jako olsztyński licealista związany z nagradzanym na wielu przeglądach i konkursach – Teatrem Nieskromnym.
Sylwia Malinowska - urodzona i wychowana na Warmii. Bardzo kocha ten kawałek świata. Pasjonatka dobrej kuchni, muzyki i podróży, z których jedna zaprowadziła ją do programu Masterchef (3 edycja). Zmierzyła się tam z gotowaniem dla samego Gordona Ramsaya. Z miłości do muzyki sięgnęła po saksofon i gra w orkiestrze dętej Melofani. Teraz postanowiła stawić czoła kolejnemu marzeniu z dzieciństwa... aktorstwa.

Joanna Nowicka-Mróz – neowieśniaczka, która dziewięć lat temu przybyła do warmińskiego Biesówka, porzucając wielkie miasto, świat reklamy i korporacyjny marketing. Dziś otwiera swój dom dla gości z całego świata, a jej nowym zawodem stał się powięziowy bodywork. Zakochana w jodze, górach i teatrze, który stał się kolejnym sposobem na uwalnianie ukrytych w ciele emocji.

Rudnicka – mieszkanka Kiersztanowa, mama trójki dzieci i nauczycielka z wiejskiej szkoły, w której, oprócz opieki logopedycznej, prowadzi dziecięcy teatrzyk. Sama również odkryła w sobie żyłkę aktorską, choć wciąż na nowo i nie bez satysfakcji mierzy się z własną tremą.

Andrzej Wysokiński – socjolog emeritus, od 10 lat szczęśliwy mieszkaniec siedliska miodem płynącego. Jako zasłużony członek trójpokoleniowej rodziny zajmuje się głównie dolce far niente. A w międzyczasie uprawia żeglarstwo stacjonarne i czasami produkuje miody pitne. W zaawansowanym wieku próbuje zostać początkującym aktorem

Artur Zyskowski – debiutant na deskach teatru, choć niektórzy mieszkańcy Jezioran mogą go pamiętać ze szkolnych akademii. Dzieciństwo spędził właśnie w Jezioranach, na Warmię wrócił po 25 latach pracy w świecie mody. Jako wielbiciel warmińskiej przyrody, dobrego jedzenia i pięknych wnętrz stworzył sobie własne fajne miejsce na ziemi. Kolejną z jego wielu pasji stał się teatr. Z racji swojego artystycznego wykształcenia (ASP i Sandberg Institute) mianowany przez zespół na kostiumologa.