Szlak Świętej Warmii ma już swoją witrynę


Jak w każdy czwartek na łamach Gazety Olsztyńskiej ukazał się kolejny odcinek przewodnika po Szlaku Świętej Warmii. Tym razem poświęcony został 5. stacji, którą jest Dobre Miasto. W tekście można przeczytać m.in. o historii miejscowości, o zabytkach zachowanych w tutejszej kolegiacie, cerkwi greckokatolickiej, przydrożnych kapliczkach, czy kompleksie parkowo-pałacowym w pobliskich Smolajnach.

 

 

20200709_094127

Z kolei na antenie TVP 3 Olsztyn dziś około godz. 19:10 można obejrzeć program poświęcony Świętej Lipce. Emisje powtórkowe zostały zaplanowane na 11 lipca około godz. 19:10 i 12 lipca po godz. 19:45.

Jeszcze więcej informacji na temat turystyczno-pielgrzymkowego szlaku można znaleźć na specjalnie dedykowanej mu stronie internetowej szlakswietejwarmii.pl. Na razie funkcjonuje ona jeszcze w ograniczonym zakresie, ponieważ cały czas jest uzupełniana o kolejne materiały ukazujące na łamach olsztyńskich mediów. Już teraz jednak można poznać poszczególne przystanki. Każdy został przedstawiony w trzech odsłonach multimedialnych: w formie tekstu, filmu oraz audiobooka.

Na stronie w zakładce Szlaki Warmii znalazły się też inne trasy turystyczne przebiegające przez nasz region, którymi również warto się udać, by poznać tę ciekawą historycznie i malowniczą – zarówno krajobrazowo, jaki i kulturowo – ziemię.

strona internetowa szlaku 1 strona internetowa szlaku 3 strona internetowa szlaku 4