Święto Chleba - Dożynki Gminne w Piotraszewie

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w niedzielę 30 sierpnia na Święto Chleba-Dożynki Gminne do Pietraszewa.

Święto Chleba w Dobrym Mieście to odwołanie się do trudu, kunsztu rolników, rzemieślników i tradycji naszej kultury. To święto wieńczące porę żniw, czyli Dożynki, w których sołectwa z gminy Dobre Miasto zaprezentują ekspozycje plonów, piękno i dorobek ich miejscowości. Społeczności sołeckie uczestniczą w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także wyrobów kulinarnych: najsmaczniejszy chleb, smalec, miód, ogórki kiszone, cisto, nalewkę.

Uroczystości Święta Chleba – Dożynek Gminnych rozpoczną się w niedzielę, 30 sierpnia o godz. 12:00 Mszą Świętą w zabytkowym Kościele świętego Bartłomieja Apostoła z II połowy XIV wieku w Piotraszewie w gminie Dobre Miasto.
Oryginalnym wiejskim stoiskom, wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyć będzie koncert folkowy w wykonaniu zespołów: Lelija, Rozśpiewane Serduszka, Camerton, Concordia Dobre Miasto, ŚDPS w Piotraszewie, zespół OK.

dożynki 1    konkurs na chleb