Sukces filmowców z ZS Olsztynek!

05.03.2014
Dalia Kominek, Karolina Marchlewska i Ula Ptaszkowska, uczennice Zespołu Szkół zajęły pierwsze miejsce w konkursie na spot telewizyjny "Zanim będzie za późno", zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie, pod patronatem wielu olsztyńskich mediów. W formie animacji filmowej zaprezentowały niezwykle sugestywnie skutki  zażywania narkotyków  i  dopalaczy.

To już kolejny sukces  ekipy animatorów filmowych z Zespołu Szkół w Olsztynku. Dziewczyny już od dłuższego czasu realizują swoje małe projekty, które zostały docenione podczas I Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń oraz Konkursu na spot popularyzujący ideę wolontariatu "Zbiórka żywności". Jak same mówią, pomysł zmierzenia się z tą formą filmową podsunęły im warsztaty animacji filmowej w Wytwórni "Se-ma-for" w Łodzi, w których uczestniczyły w ramach projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Uczennice działają w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w ZS w Olsztynku, organizując przeglądy i konkursy filmowe, uczestniczą w projektach i Festiwalach Filmoteki Szkolnej, programu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dziewczyny podkreślają, że to właśnie w szkole złapały ”bakcyla filmowego”, realizując własne projekty w ramach szkolnej  edukacji filmowej.
Wkrótce wezmą udział w konferencji na temat zapobiegania narkomanii, organizowanej przez pomysłodawców konkursu. Spot (można go obejrzeć poniżej) będzie emitowany przez TVP w Olsztynie, a teraz można zobaczyć go na stronie www.zamek.edu.pl na stronie powiatu oraz na stronie TVP.