Starostowie rozmawiali o kontraktach zdrowotnych

23.07.2015
23 lipca w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W spotkaniu starostów wzięli też udział kierownicy szpitali powiatowych, Zespołów Opieki Zdrowotnej i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Nie zabrakło przedstawicieli samorządów w osobach wicemarszałek województwa Sylwii Jaskulskiej i Wioletty Śląskiej-Zyśk oraz z-cy prezydenta Olsztyna Jarosława Słomy i dyrektora Wydziału Zdrowia w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim Marka Zaczka.

Głównym tematem poruszanym podczas posiedzenia była współpraca powiatów w zakresie służby zdrowia w kontekście kończącego się w czerwcu przyszłego roku 5-letniego okresu kontraktowania usług medycznych. Wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk między innymi zrelacjonowała przebieg swojej rozmowy z Ministrem Zdrowia na temat sytuacji szpitali powiatowych.

Drugim tematem poruszanym podczas Konwentu była sprawa ostatniego etapu jednej z największych inwestycji realizowanych w województwie, czyli szerokopasmowego internetu.