Spartakiada Obrony Cywilnej - eliminacje powiatowe

12.06.2018
Doskonalenie umiejętności członków formacji ratownictwa medycznego i drużyn sanitarnych obrony cywilnej to jeden z głównych celów Wojewódzkiej Spartakiady Obrony Cywilnej. W sobotę 9 czerwca 2018 r. w Starym Dworze gm. Dobre Miasto odbyły się eliminacje powiatowe, w których wystartowały reprezentacje gmin: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, Olsztynek i Stawiguda.

Po uroczystym otwarciu z udziałem starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak i sekretarza gminy Dobre Miasto Magdaleny Iwanek,uczestnicy przystąpili do rozwiązania testów. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Umiejętności startujących sprawdzono na pięciu zróżnicowanych stacjach urazowych, które symulowały sytuacje, z jakimi w rzeczywistości mogą spotkać się osoby niosące pomoc. Poziom zawodów był bardzo wysoki, o poszczególnych miejscach zadecydowały pojedyncze punkty.

Każdy z uczestników Spartakiady otrzymał dyplom, zaś do trzech najlepszych drużyn trafiły nagrody rzeczowe oraz puchary starosty olsztyńskiego, burmistrza Dobrego Miasta i dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca gminę Dobre Miasto i to właśnie ta formacja weźmie udział w tegorocznym finale wojewódzkim Spartakiady. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Biskupca, a trzecie przypadło drużynie z Barczewa.