Są środki na tomograf dla szpitala w Biskupcu


6 lipca w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu podpisana została umowa na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego. W ramach uzyskanych funduszy zmodernizowana zostanie także pracownia tomografii komputerowej.

Całkowity koszt inwestycji to 1 mln 200 tys. zł. Blisko 600 tys. zł to kwota, którą Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przekazał w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego, pozostałe fundusze na ten cel przekazali przedsiębiorcy z Biskupca: firma Egger – 500 tys. zł i Zakłady Mięsne „Warmia” – 200 tys. zł.

- Dzięki marszałkowi województwa oraz sponsorom możemy doposażyć nasz szpital – cieszy się Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński. – To obecnie jedna z najnowocześniejszych placówek, jeśli chodzi o blok operacyjny, Powiat Olsztyński zainwestował w to ponad 20 mln zł. Chcemy iść w tę stronę, by sprzęt do diagnostyki też był na tak samo wysokim poziomie.

Nowy tomograf jest szpitalowi bardzo potrzebny. – Dotychczas użytkowane urządzenie ma już swoje lata, bo szpital kupił je w 2007 roku. Jest więc już mocno przestarzałe i awaryjne. Jego serwisowanie jest też kosztowne. Chcemy kupić sprzęt nowszej generacji, minimum 16-rzędowy. Zapewni on o wiele lepszą obsługę naszym pacjentom. Pozwoli także na podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dodatkowo na realizowanie badań ambulatoryjnych. Mam nadzieję, że nowy tomograf rozpocznie pracę już pod koniec wakacji. Najważniejsze – pieniądze na ten cel już mamy - mówi Marta Maciejewska, dyrektor szpitala w Biskupcu.