Są pieniądze na drogi w powiecie

20.05.2021

W środę 19 maja starosta Andrzej Abako podpisał z Arturem Chojeckim, wojewodą warmińsko-mazurskim umowę o dofinansowanie inwestycji pn. "Przebudowa skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w miejscowości Jaroty w ciągu drogi powiatowej 1372N". Środki w kwocie 2 296 964,60 zł mają pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Budowa ronda rozwiąże problem kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców. Będzie można łatwiej jechać do Olsztyna – mówi starosta Andrzej Abako. – Cieszy, że pieniądze na drogi się pojawiają, ale ważne jest także to, że dofinansowanie inwestycji jest większe.

Umowy podpisali też burmistrzowie i wójtowie z gmin Purda, Gietrzwałd, Stawiguda, Barczewa i Olsztynka. Samorządy mają rok od momentu podpisania umowy na przeprowadzenie inwestycji.

O nowych umowach na drogi lokalne przeczytacie też na stronach Radio Olsztyn i TVP3 Olsztyn.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.