Rozwiń swoją społeczność


Chcesz coś zmienić w swojej społeczności i otoczeniu? Masz chęci, czas i energię, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Jeśli działasz w młodej organizacji pozarządowej, w organizacji z  małej miejscowości, a może w grupie nieformalnej i chcesz założyć organizację, to jest dla Ciebie propozycja. Fundacja Kreatywnego Rozwoju wdraża projekt, który zakłada cykl kilkudniowych warsztatów dla osób chcących aktywnie działać w swoich miejscowościach, rozwijający kompetencje liderskie i organizacyjne, pokazujący zależności funkcjonujące w społeczności i drogi, którymi można się w niej poruszać, dający impulsy innowacyjnych działań i ułatwiający skuteczną ich realizację.

 

Dla kogo jest to projekt?
Mogą w nim wziąć udział osoby pełnoletnie, które są:

Mile widziane jest uczestnictwo w projekcie 2 osób z danej organizacji, z uwagi na większą łatwość wprowadzania zasad w grupie niż indywidualnie.

 

Fundacja Kreatywnego Rozwoju oferuje:

 

Treści szkoleń:

„Lider organizacji” (26-28.09.2014)
Tematem szkolenia będzie liderowanie w organizacji, czyli uczestnicy przyjrzą się sobie, swoim mocnym stronom, potencjale jaki mają jako liderzy, możliwościach, strefach do udoskonalenia

„ Sprawna grupa- sprawna organizacja” (17-19.10.2014)
Głównym zakresem szkolenia będzie funkcjonowanie grupy (procesy grupowe, role grupowe, formy wspólnego podejmowania decyzji, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów), zarządzanie nią oraz formalne funkcjonowanie organizacji pozarządowej (daty, o których trzeba pamiętać, dokumenty, które trzeba składać…)

„Partnerstwo w środowisku lokalnym” (14-16.11.2014)
Głównym tematem będzie funkcjonowanie organizacji pozarządowej w środowisku lokalnym (analiza środowiska, partnerstwa lokalne, współpraca z samorządem lokalnym…) oraz (z racji, iż będzie to ostatnie spotkanie uczestników) chcemy dać im przestrzeń do zastanowienia się i wstępnego zaplanowania możliwości wspólnych realizacji przedsięwzięć w gronie organizacji biorących udział w projekcie.

 

Żeby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – Rozwiń swoją społeczność i go wysłać na adres e-mail koordynatora projektu – p. Angeliki Stawisińskiej a.stawisinska@wyrazsiebie.org. Koordynator udziela też szczegółowych informacji na temat projektu – nr tel. 503 612 387.

Termin zgłoszeń upływa 19 września 2014